Naši technici opäť víťazne!

mt02

Piaty ročník prestížnej súťaže Mladý technik sa uskutočnil v priestoroch duálneho vzdelávania firmy Schaeffler v stredu 4. marca 2020. Rekordný počet 11 súťažných dvojíc zo skalického a senického okresu  si tu zmeralo sily v technický vedomostiach a zručnostiach. Naša skúsenejšia dvojica Michal Petrovič a Michal Pocsik obhajovala minuloročné víťazstvo a dvaja nováčikovia Gabriel TomečekEliáš Barcal v konkurencii starších žiakov prišli zbierať skúsenosti. V  testovej časti Michalovia dosiahli maximálny počet bodov a Gabo s Eliášom stratili len dva body a boli druhí najlepší. V praktickej časti naša vedúca dvojica opäť nezaváhala a získala opäť maximálny počet bodov a presvedčivo zvíťazila. Gabo s Eliášom skončili na ôsmom mieste, ale najmä svojim výsledkom v testovej časti milo prekvapili. Treba touto cestou poďakovať organizátorom z firmy Schaeffler a SOŠS Skalica, ktorí pripravili pre všetkých súťažiacich ideálne podmienky a okrem získaných skúseností si všetci odniesli domov  veľa upomienkových predmetov a tí najlepší aj hodnotné ceny. Našim chlapcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a veríme, že im dodá sebadôveru pred blížiacim sa celoslovenským kolom technickej olympiády.