Mikuláš v Nitre

nitratit

V piatok 6. decembra žiaci 3.B a 3.C navštívili so svojimi triednymi učiteľkami Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. Slovenská verzia francúzskej rozprávky „Veľká továreň na slová“ hovorí o láske a priateľstve, v ktorej je zobrazený čarovný detský svet. Dej privádza k úvahe, aký vplyv na nás môžu mať slová a akú silu majú v porovnaní s nimi skutočné city. Žiaci ocenili spracovanie tohto krehkého príbehu, v ktorom videli výborné herecké výkony, prácu s tieňom, či kvalitné bábkoherectvo. Spojenie všetkých atribútov umocnila návšteva Mikuláša v divadle, ktorý spolu so svojimi pomocníkmi deti odmenil sladkosťami. Tretiaci tiež navštívili vianočné trhy na námestí Nitry, kde sa všetci občerstvili, pokúpili drobné darčeky či suveníry.