Návšteva Mateja Tótha a otvorenie multifunkčného ihriska

V utorok 21. 5. 2019 k nám zavítala dlho očakávaná návšteva. Práve v tento deň odštartoval olympijský víťaz Matej Tóth svoju jarnú sériu návštev škôl, na ktorých prebieha športová akadémia. Nezabudol ani na Skalicu a prišiel sa pozrieť, ako sa darí deťom z jeho akadémie, ktoré trénujú na našej škole.

Okrem Mateja Tótha školu navštívila aj primátorka Skalice Anna Mierna a poslanci mesta Skalica, aby spolu otvorili naše nové multifunkčné ihrisko. Prestrihli pásku a potom Matej vykopol futbalovú loptu do jednej z bránok.

Po slávnostnej časti nasledovala Vtipná olympiáda. Žiaci súťažili v štyroch družstvách, kde jedno družstvo tvorili práve žiaci navštevujúci Športovú akadémiu Mateja Tótha. Súťažiaci si na pomoc zobrali aj Mateja Tótha, Annu Mieru, Milana Romana a našu pani riaditeľku Evu Hanzalíkovú. Vyskúšali si hod slamkou, chôdzu so zmrzlinou, štipcovú štafetu a iné zábavné disciplíny. Zlatú medailu si vo vyrovnanom súboji vybojovali ŠAMŤÁCI.

Po olympiáde nasledovala autogramiáda.