Marec - mesiac knihy - 2.C

Už roky sa mesiac marec spája nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Marec sa ako mesiac knihy oslavuje od roku 1955.
Kniha je základom poznania, a aj preto sa trieda 2.C rozhodla opäť navštíviť Mestskú knižnicu v Skalici. Pani riaditeľka všetkých milo privítala a oboznámila žiakov s rôznymi druhmi kníh ako je napríklad leporelo, kniha brožovaná, hrebeňová a mnohé ďalšie. Každej z nich sa žiaci mali možnosť dotknúť, pohladkať si jej obal a prelistovať si ňou. Trieda sa tiež dozvedala, že v minulosti mala kniha obrovskú hodnotu. Nosila sa v mešcoch, aby bola chránená a majitelia si ju pevne v rukách držali a strážili. Hodnota knihy bola taká veľká, že sa za ňu mohol kúpiť dom. Žiaľ, dnes deti po knihách siahajú čím ďalej tým menej. A preto sa snažme zmeniť to.