baner-top-ok

OBSAH


riaditelske-volno-testovanie-5Riaditeľka ZŠ Strážnická oznamuje,že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov poskytuje dňa...
15
netradicna-tradicna-noc-v-skole NETRADIČNÁ NOC V ŠKOLE Na zasadnutí Žiackeho školského parlamentu sa zástupcovia jednotlivých tried dohodli, že pri príležitosti 17. novembra prespia v telocvični a dajú tak do povedomia všetkých detí...
18
odpadacik-fantazia-z-odpadu Naši žiaci 5. a 6.ročníka sa zúčastnili súťaže Odpadáčik - fantázia z odpadu, ktorú organizoval Trnavský samosprávny kraj - Záhorské osvetové stredisko v Senici. Odborná porota ocenila v každej...
19
majstrovstva-okresu-v-sachu V piatok 8.11. 2019 sa v hoteli sv. Ludmila uskutočnili majstrovstvá okresu žiakov a žiačok základných škôl. Hralo sa švajčiarskym systémom na sedem kôl s časovým limitom 10 minút na...
12
divadelna-vyprava Integrálnou súčasťou vyučovania slovenského jazyka a literatúry sú návštevy divadelných predstavení. Naši deviataci sa s p. učiteľkami Hricovou a Holienčinovou vybrali na muzikálové predstavenie Cyrano...
23
jesenne-dielnicky-v-cvc-skalica Viaceré triedy 1. stupňa navštívili jesenné dielničky CVČ v Skalici. Niektoré triedy pracovali s nazbieranými listami zo stromov, iné s farebným papierom, farbičkami či fixkami. Atmosféra bola výborná,...
45
lampionovy-pochod-strasidiel V piatok sa u nás pred školou strašilo. Prebiehal totiž opäť Lampiónový sprievod strašidiel. Všetci žiaci pristúpili k akcii veľmi zodpovedne a prišli prezlečení za bosorky, zombíkov, či iné strašidlá. ...
45
jesenne-tvorive-dielnicky-v-2-d Deti, rodičia a pani učiteľky z 2. D sa opäť stretli 24. októbra na jesenných tvorivých dielničkách. Aj v tomto školskom roku pokračujú v zaužívanej tradícii spoločných stretnutí....
28
slovan-wolverhampton Stovka fanúšikov z našej školy dnes na Tehelnom poli fandila Slovanu...hoci nevyhrali, odniesli sme si úžasný zážitok.Ďakujeme firme Grafobal a.s. - pánovi generálnemu riaditeľovi Ing. Kohútovi a pani...
22
jesenny-zber-papiera-2019-2020V mesiaci november sa uskutoční zber papiera.Od 4. 11. 2019 do 13. 11. 2019 je možné zaviesť papier do zberného dvora firmy Vepos a nahlásiť meno žiaka + triedu + ZŠ Strážnická....
17
27-rocnik-bib-bratislava V utorok 22. 10. 2019 sa žiačka 6. C triedy, Ninka Štepanovská stala súčasťou detskej poroty 27. ročníka BIB - medzinárodnej súťažnej prehliadky originálov ilustrácií kníh pre deti a mládež. Na...
27
turnaj-vo-vybijanej Dňa 22.10.2019 sa na SOŠ J. Čabelku v Holíči uskutočnil turnaj základných škôl vo vybíjanej. Stretlo sa tu sedem družstiev z rôznych škôl skalického a senického okresu. Vo všetkých zápasoch sa našim...
20
slavnostna-imatrikulacia-prvakov V stredu 16.10.2019 sa uskutočnila slávnostná imatrikulácia prvákov. Toto podujatie obohatil krátky program, v ktorom deti zaspievali hymnu Klubkáčika, zatancovali a zložili slávnostný sľub. Po obdržaní...
18
jablckovy-beh-beh-za-zdravie V rámci tradičného Týždňa Ligy proti rakovine sa trieda 3.C zúčastnila 13. ročníka Jabĺčkového behu na štadióne AŠK Skalica. Pri tomto podujatí nešlo o prvenstvo, ale o to zabehať si pre zdravie,...
33
jablckovy-beh-beh-pre-zdravie Dňa 15. októbra 2019 sa pre našich žiakov prvého stupňa konal na dopravnom ihrisku v Skalici Jabĺčkový beh- beh pre zdravie. Za slnečného, ale veterného počasia sa tejto akcie zúčastnilo...
87
max-run MAX RUN...odbehnutý. Vďaka všetkým malým aj veľkým bežcom a organizátorom! Krásna slnečná a srdečná nedeľa pre Tomáška a Matyáška. 
44
tvorive-dielnicky-pre-deti-z-ms-slniecko Dňa 10.10.2019 navštívili triedu 3.B predškoláci z MŠ Slniečko. Každý tretiak si vybral jedného škôlkara a spolu vytvorili motýlika na paličke a vymaľovali si záložku do knihy, ktorú im...
25
mo-v-cezpolnom-behu Koncom septembra sa uskutočnili pri veternom mlyne v Holíči okresné majstrovstvá v cezpoľnom behu trojčlenných družstiev chlapcov a dievčat. Pekné umiestnenie dosiahli naše dievčatá, keď získali tretie...
35
sach-s-matematikou Dnes sme mali vzácnu návštevu, p. Vierku – učiteľku šachu. Naši žiaci pracovali na obrej šachovnici ako včeličky. Tretiaci sa na chvíľu premenili na ovečky, na ktorých striehol hladný vlk. Potom sa deti...
37
zbierka-pre-utulok4.októbra je SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT
117
europsky-den-jazykov-na-gymnaziu Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov sa naši ôsmaci a deviataci zúčastnili podujatia na gymnáziu F.V. Sasinka v Skalici. Žiaci navštívili štyri krajiny a to Anglicko , Nemecko, Rusko a Francúzsko....
28
etm-v-podani-3-b-a-3-c V rámci Európskeho týždňa mobility sa žiaci 3.B a 3.C vybrali na vychádzku k Rotunde sv. Juraja a na Kalváriu. Žiaci si prečítali informačné tabule k týmto pamiatkam mesta a s pani učiteľkami sa...
40
etm-v-podani-1-b-a-1-d   Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility si deti 1.B a 1.D zasúťažili na školskom dvore. Ako družstvá sa presúvali na 4 stanoviská a zbierali body. Deti museli preukázať rýchlosť, obratnosť,...
46
nocny-beh-ulickami-skaliceMilí žiaci, rodičia a pedagógovia, naša základná škola Strážnická sa aj tento rok zapája do kampane pod názvom Európsky týždeň mobility, ktorý prebieha práve tento týždeň nielen v Skalici, ale po...
79
slávnostné-otvorenie-školského-roka-2019-2020  Začal sa školský rok a naši prváčikovia prišli na svoj prvý školský deň. Tí najmenší vymenili hračky za školské potreby a pani riaditeľka ich slávnostne privítala. Predstavila im pani...
165
oznam-pre-rodičov-stravovanie-2019-2020Od školského roka 2019/2020 bude podľa zákona č.544/2010 Z.Z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVaR priznaná dotácia na stravu žiakom vo výške 1,20 € na 1 obed. Podľa zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách...
471
prehadzovaná-trojíc-mladších-žiakov-studienka Prehadzována trojíc v mixe mladších žiakov dopísala dňa 26.júna 2019 v Studienke poslednú kapitolu. Teší nás, že sme sa prebojovali až do tohto záverečného turnaja. Napriek tomu, že sme na...
162
škola-v-prírode-–-twistovo-2019 Oliwa resort v Trenčianskej Teplej patrí svojou polohou, vybavenosťou a službami v rámci detského cestovného ruchu k najkrajším a najlepším rezortom na Slovensku. A práve...
344
rozlúčka-3-b V stredu 26.6.2019 sa žiaci 3.B triedy rozlúčili so školským rokom 2018/2019. Po krátkom kultúrnom programe, v ktorom žiaci predviedli svoje tanečné, hudobné a recitačné schopnosti nasledovala opekačka...
323
vyhodnotenie-zberu-bateriek  VÝSLEDKY  ZBERU BATERIEK:     NAZBIERALI SME :         ...
278
jaskyňa-driny-a-hrad-červený-kameň Žiaci PRR, 1.B a 1.D sa v stredu 19.6. vybrali na bádateľskú výpravu, ktorej cieľom bola jediná jaskyňa v Malých Karpatoch, jaskyňa Driny a hrad Červený Kameň. Dozvedeli sa rôzne zaujímavosti o...
307
výlet-bojnice V piatok 21. 6. sa vydali triedy 2.C, 3.A, 3.B a 3.C na cestu do Rozprávkového zámku v Bojniciach. V súčasnosti tam prebieha špeciálny detský festival v podobe inscenovaného predstavenia. Tento rok...
280
majstrovstvá-školy-v-bedmintone V utorok 18.6.2019 sa uskutočnili v telocvičniach našej školy majstrovstvá v bedmintone, ktorých sa zúčastnilo 22 súťažiacich. V spoločnej kategórii dievčat a žiakov prvého stupňa,...
211
ekoplagát Dňa 19.6. sa v priestoroch ZOC MAX konalo slávnostné vyhodnotenie výtvarnej súťaže Ekoplagát. V II. kategórii naši žiaci suverénne bodovali, pretože obsadili všetky miesta. 1.miesto získal Mário...
143
exkurzia-v-západoslovenských-tlačiarňach-v-skalici V utorok 18. 6. 2018 trieda 2.C navštívila Západoslovenské tlačiarne v Skalici. Žiakov po priestoroch firmy sprevádzala pani riaditeľka Macháčková. Dozvedeli sa, že firma pred nedávnom oslávila 350....
308
maksík Niektorí druháci a tretiaci sa zapojili do celoslovenskej súťaže Maksík. V piatich kolách počas celého šk. roka žiaci pracovali na rôznorodých zaujímavých úlohách, ktoré sú zakomponované do napínavých...
223
najlepší-čitateľ-ročníka V rámci zlepšovania čitateľskej gramotnosti žiakov sa v našej škole vo štvrtok 6.júna 2019 konal už 3. ročník  súťaže   „Najlepší čitateľ ročníka“. V zborovni školy sa...
182
návšteva-partnerského-mesta-a-školy-v-uherskom-hradišti V piatok 14. júna sa 20 detí zo ZŠ Strážnická zúčastnilo poznávacieho výletu do partnerského mesta Uherské Hradiště. Celodenná akcia začala prijatím detí na radnici. Program ďalej pokračoval prehliadkou...
85
škd-na-návšteve-v-požiarnej-zbrojnici Dňa 11.6.2019 deti z ŠKD navštívili Požiarnu zbrojnicu. Počas prehliadky deti videli rôzne hasičské automobily, ktoré mali možnosť prezrieť si zvnútra, vyskúšať si hasičské striekačky, špeciálne...
134
slávnostné-vyhodnotenie-výsledkov-okresných-kôl-predmetových-súťaží-v-holíči Dňa 11.6. sa 5 žiakov našej školy zúčastnilo slávnostného vyhodnotenia výsledkov okresných kôl predmetových súťaží v Holíči. Naši ocenení žiaci boli: Michal Androvič, Aleš Masaryk, Mário Miklovič,...
129
hero-factory-aréna-v-bratislave V piatok 7. júna si žiaci 9. ročníka užili svoj posledný školský výlet na základnej škole. Navštívili Hero Factory arénu v Bratislave, kde si zahrali laser games alebo painball.
155
gympel-proti-rakovine Dňa 4.6. sa naši žiaci zúčastnili charitatívneho podujatia “ Gympel proti rakovine”. Tento rok sa toto podujatie nieslo v športovom duchu. Žiaci súťažili vo volejbale, presadzovanej, futbale, bedmintone...
183
poobedie-v-pastoračnom-centre-skalica Aj tento školský rok sa stretli žiaci 2.C s pani učiteľkou a vychovávateľkou na opekačke v Pastročnom centre Skalica. Prišli takmer všetci. Rodičia, starí rodičia, tiež aj súrodenci našich žiakov. Hral...
173
výlet-do-zábavného-parku-permonium V pondelok 3. 6. si naši šiestaci a ôsmaci užili deň plný zábavy, napätia, dobrodružstva a adrenalínu. Spolu so svojimi triednymi učiteľkami sa vybrali na výlet do zábavného parku...
216
ako-bude-vyzerať-knižnica-o-100-rokov Mestská knižnica Skalica dňa 5. 6. 2019 o 15.00 hodine slávnostne odovzdala ceny za výtvarnú súťaž „Ako bude vyzerať knižnica o 100 rokov“. V kategórii pre I. stupeň základných škôl sme obsadili rovno...
158
jarné-dielničky-v-cvč-skalica Aj tento rok mnohé triedy prvého stupňa našej školy navštívili Centrum voľného času v Skalici, kde ústrednou témou tvorby bolo ročné obdobie – jar. Žiaci vyrábali slniečka s farebnými lúčmi,...
190
čítajme-si-2019 Mestská knižnica v Skalici každoročne usporadúva vo svojich priestoroch čitateľský maratón. Počas tejto akcie žiaci jednej triedy sedia v kruhu a postupne čítajú z knihy, až pokým sa...
164

OZNAMY

Riaditeľka ZŠ Strážnická oznamuje,že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov poskytuje dňa...
Dňa 20.11. 2019 sa uskutoční celoslovenské testovanie piatakov T5 zo SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY a MATEMATIKY. Testovaní budú všetci žiaci 5.ročníka.
Žiaci, ktorí majú záujem o študijné odbory na školách v ČR si musia podať prihlášku na talentové odbory do 30.11. 2019 a netalentové odbory do 1.3. 2020. Vyplnenú a podpísanú prihlášku žiakom aj rodičom a...

Kalendár

November 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
alf-testovanie

prirodna-trieda-straznicka

PLÁNUJEME

Žiadne udalosti na zobrazenie