Pokyny upravujúce podmienky režimu školy, jedálne a ŠKD

Pokyny upravujúce podmienky prevádzky a vnútorného režimu školy, školského klubu a jedálne v mesiaci jún 2020

• Škola bude mať prevádzku od 7:30 hod. do 15.30 hod. / školské vyučovanie + školský klub /.
  • Vstup do budovy školy bude tromi vchodmi. Žiaci PRA, PRB, 1. C, 2. A, 3.C, 5.A, 5.B, 5.C vstupujú do školy hlavným vchodom ako doteraz, žiaci 1. A, 1. D, 2. D, 4. B, 4.C vstupujú do školy vedľajším vchodom spredu budovy, 1. B, 2. B, 2. C, 3. A, 3. B, 4. A vstupujú do budovy školy cez školský dvor bočnou zelenou bránou spredu budovy v presne určených intervaloch podľa harmonogramu.
  • Príchod žiakov bude prebiehať iba v časových intervaloch presne určených pre jednotlivé triedy (viď časový harmonogram v prílohe). Po uplynutí časového intervalu pre príchod jednotlivých tried nebude možné dieťa do školy prevziať z dôvodu dodržania bezpečnostno – hygienických predpisov.
  • Vyučovanie bude prebiehať postupne podľa harmonogramu vyučovania, ktorý je v prílohe.
  • Prvý deň pri vstupe do budovy školy žiak odovzdá vyhlásenie o bezinfekčnosti / tlačivo je na stránke školy a na Edupage/, bez tohto vyhlásenia nebude možné, aby sa žiak zúčastnil vyučovania. V prípade, že žiak nebude mať so sebou vyhlásenie o bezinfekčnosti podpísané zákonným zástupcom bude kontaktovaný rodič.
  • Žiakovi bude každý deň pri nástupe do školy odmeraná teplota a dezinfikované ruky. V prípade, že žiakovi bude nameraná zvýšená teplota, bude žiak umiestnený do osobitnej triedy /izolačky/ a budú bezodkladne kontaktovaní zákonní zástupcovia na prevzatie žiaka .
  • V prípade, že u dieťaťa resp. v rodine dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie COVID 19, zákonný zástupca bezodkladne informuje vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je tiež bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom alebo príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.
  • V prípade, že žiak bude chýbať tri dni v škole, opätovne prinesie vyhlásenie o bezinfekčnosti, inak sa nebude môcť zúčastniť vyučovania.
  • Žiak si prinesie každý deň do školy dve rúška a balík hygienických vreckoviek.
  • Vyučovanie bude prebiehať podľa upraveného rozvrhu hodín pre každú skupinu žiakov.
  • Žiaci nosia rúška len v spoločných priestoroch. V triede rúška nemusia nosiť.
  • ŠKD bude fungovať iba v poobedňajších hodinách, vyzdvihnutie dieťaťa zo školského klubu bude možné cez hlavný vchod školy najskôr o 14:00 hodine, maximálne do 15:30. Rodič nevstupuje do školy, ale zazvoní na zvonček pri vchodových dverách na vrátnicu a nahlási vrátničke meno a triedu dieťaťa. Vrátnička dieťa zavolá a skontroluje jeho prevzatie rodičom. V prípade, že dieťa môže chodiť zo školy alebo z klubu bez doprovodu, treba to písomne nahlásiť triednej učiteľke pred nástupom do školy.
  • Z prevádzkovo – personálnych dôvodov bude školský klub umožnený iba žiakom 1. – 3. ročníka.
  • Žiaci, s cieľom ochrany pred komunitným šírením ochorenia COVID – 19 v základnej škole, by mali prichádzať a odchádzať zo školy len s osobami, ktoré so žiakom žijú v spoločnej domácnosti.
  • Každý deň pri vstupe do školy prejde žiak cez ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty žiakov každej skupiny pedagogickým zamestnancom alebo iným povereným zamestnancom bezdotykovým teplomerom a vydezinfikuje si ruky.
  • Ročníky 6. – 9. pokračujú v online vzdelávaní ako doteraz, iba je posunutý čas jednotlivých vyučovacích hodín. Nový rozvrh vám bude zaslaný cez Edupage.
  • Deti z ročníkov 1.-4., ktoré v mesiaci jún nebudú navštevovať školu, budú vzdelávané v zjednodušenej forme cez Edupage.
  • Všetci žiaci 5. ročníka budú pokračovať v online vzdelávaní z domu alebo zo školy podľa upraveného rozvrhu.
  • Žiaci 1. – 5. ročníka budú mať zabezpečené stravovanie v školskej jedálni v zmysle usmernení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a Ministerstva školstva.
  • Pred vstupom do jedálne vychovávateľ zabezpečí a skontroluje dezinfekciu rúk svojej skupine žiakov.
  • Výdaj jedla sa uskutoční do troch hodín od jeho prípravy.
  • Stravovanie v jedálni základnej školy bude organizované tak, aby sa nemiešali skupiny žiakov.
  • Stravu vydáva personál spolu s čistým príborom.
  • Pri príprave jedál a pri vydávaní jedál budú dodržiavané hygienické pravidlá.
  • Pri striedaní skupín v školskej jedálni bude zabezpečená pravidelná dezinfekcia stolov a stoličiek.
  • Skupiny na vyučovanie v škole budú vytvárané do počtu 20 žiakov. Tá istá skupina pokračuje v poobedňajších hodinách v ŠKD.
  • Zaraďovanie nových žiakov do skupiny v priebehu jedného týždňa nie je možné.
  • V prípade ďalších zmien a usmernení zo strany nadriadených orgánov Vás budeme aktuálne informovať o podniknutých krokoch a opatreniach.

V Skalici 28.5.2020

Ing. Eva Hanzalíková