Skvelý úspech našich technikov

titulkaTO

Skvelý úspech našich technikov – postup na celoslovenské kolo Technickej olympiády! Dňa 5. februára 2020 okresný úrad Trnava odbor školstva v spolupráci so Strednou odbornou školou technickou v Piešťanoch zorganizovali krajské kolo Technickej olympiády. Rovnako ako pred rokom sme mali v krajskom finále zastúpenie v oboch súťažných kategóriách. V kategórii B (5. - 7. ročník ) mal svoju premiéru šiestak Eliáš Barcal, ktorý skončil na peknom 5. mieste. Nazbieral skúsenosti a najmä v praktickej časti ukázal svoj potenciál do budúcnosti. V kategórii A (8. – 9. ročník) naša súťažná dvojica Michal Petrovič a Michal Pocsik už výbornými výsledkami v testoch potvrdili svoje ambície dosiahnuť popredné umiestnenia. V praktickej časti mali za úlohu zhotoviť podľa zadania z pripraveného materiálu kŕmidlo pre vtáčiky. Aj v tejto časti sa im darilo, takže pri konečnom hodnotení boli vyhlásení za celkových víťazov a získali postup na celoslovenské kolo Technickej olympiády. Za tento mimoriadny úspech pre našu školu treba chlapcom srdečne poďakovať. Rovnako aj p. učiteľovi Mgr. Tiborovi Pekarovi, ktorý chlapcov obetavo pripravoval. Držíme palce v májovom celoslovenskom finále!