Florbalový turnaj tried

titulkaflorbalzs

K predvianočnej atmosfére na našej škole už pár rokov patrí aj Vianočný florbalový turnaj tried, ktorý sa koná v posledný deň pred Vianočnými prázdninami. V tohtoročnom bojovalo o cenné trofeje 9 triednych, respektíve ročníkových zmiešaných družstiev chlapcov a dievčat v dvoch kategóriách. V kategórii mladších žiakov  obhajcovia minuloročného víťazstva- výber 6.B vyhrával vo finále nad svojim najväčším rivalom zo 6.C  už 2:0, ale kolektívna hra súpera s premyslenou taktikou ( traja chlapci v hre a spoľahlivá Anna Mária Poláková v bráne ) nehrajúceho trénera Tobiasa Čonku nakoniec slávila úspech a po konečnom výsledku 3:2 sa z celkového víťazstva radovala  6.C. V kategórii starších žiakov bol favorit jednoznačný a aj pri absencii niektorých svojich  opôr turnaj s prehľadom vyhral. Vo svojich radoch mal aj najlepšieho strelca turnaja- Sama Krpčiara, ktorý dal 9 gólov v troch zápasoch. Pochvalu si zaslúži najmä 9.B , ktorá i napriek  absencii chlapcov zostavila družstvo, v ktorom prevládali dievčatá, ktoré svojou bojovnosťou síce nestačili na herné kvality chlapcov, ale ukázali, že ich florbal baví. . Turnaj prebiehal vo výbornej atmosfére a v športovom duchu fair-play. Dúfajme, že namotivoval  veľa ďalších chlapcov a dievčat, aby sa začali florbalu venovať intenzívnejšie.

Výsledky:

Mladší žiaci                                                                     Starší žiaci

1.    6.C                                                                               1.     9.A

2.    6.B                                                                               2.     8.A

3.    4. ročník (výber)                                                          3.    7.ročník (výber)

4.    5.C                                                                               4.     9.B

5.    5.A

Florbalový turnaj tried