Majstrovstvá okresu v šachu

tit2

V piatok 8.11. 2019 sa v hoteli sv. Ludmila uskutočnili majstrovstvá okresu žiakov a žiačok základných škôl. Hralo sa švajčiarskym systémom na sedem kôl s časovým limitom 10 minút na partiu. Našu školu reprezentovali chlapci zo 7.A triedy Patrik Janovič a Vladimír Barčák. O ich konečnom umiestnení rozhodla v poslednom kole ich vzájomná parta, ktorú po obojstranných chybách na jednej i druhej strane nakoniec vyhral šťastnejší Patrik Janovič. Získal celkovo 4 body a skončil na desiatom mieste.Vlado získal tri body a skončil na osemnástom mieste. Chlapci bojovali, ale pri relatívne krátkom čase na rozmýšľanie robili často chyby a to ich stálo lepšie umiestnenie. Keďže ich šach baví, je predpoklad, že v ďalších rokoch sa budú ešte zlepšovať.